Ik heb al van meerdere mensen het verzoek gekregen hem nogmaals te maken, dus het experiment is meer dan geslaagd! Ingrediënten:
- 250 gram roomboter op kamertemperatuur
- 280 gram zelfrijzend bakmeel
- 250 gram lichtbruine basterdsuiker
- halve theelepel bakpoeder
- 4 eieren
- 150 ml yoghurt
- 1 theelepel vanille-extract
- 1 eetlepel cacaopoeder
- 100 milliliter sterke koffie
- margarine of boter om in te vetten
- 200 gram poedersuiker
- 350 gram roomkaas
- 2 à 3 eetlepels sterke koffie
- geraspte chocolade
Verwarm de oven voor op 180° Celsius. Bekleed een springvorm van 28 cm (of blik van 20 x 30 cm) met bakpapier en vet de randen in met margarine of boter. Mix de boter, suiker, bloem, bakpoeder, eieren, yoghurt, vanille, cacao en 50 ml koffie in een grote mengkom tot het klontvrij is. Doe het mengsel in de springvorm, en bak het af tot het goudbruin en gerezen is (zie tips). Een satéprikker moet er schoon uit komen.
Prik met de satéprikker een aantal gaatjes in de bovenkant en besprenkel de cake met de overgebleven koffie. Laat de cake volledig afkoelen.
Mix de roomkaas met de poedersuiker en de koffie, maar niet te lang (dan kan het te dun worden). Smeer over de cake. Bestrooi de cake met geraspte chocolade.
- De cake zou volgens het recept in 25-30 minuten klaar moeten zijn. Mijn oven heeft echter wat issues met lagere temperaturen dus duurde het wat langer, ongeveer 35 minuten. Hou je oven in de gaten om te kijken hoe lang jouw oven nodig heeft.
- In het originele recept wordt er geen koffie toegevoegd aan het glazuur. Je kan het dus ook weglaten maar het leek mij erg lekker. Om die reden heb ik wat extra poedersuiker gebruikt om het niet te vloeibaar te maken.
- Je kan in plaats van geraspte chocolade ook cacaopoeder over het glazuur strooien, en decoreren met mokkaboontjes.
- De cake wordt heel vochtig door de besprenkelde koffie. Dit geeft een heel bijzonder effect, want het lijkt een beetje of de cake niet gaar is, maar dat is hij wel. De cake wordt er machtig door maar ook erg luxe.
- Ik had geen bakblik van 20×30 cm dus rekende mijn vriend uit welke ronde springvorm ik nodig had. Voor de geïnteresseerden: 20 x 30 = 600. 600 deel je door pi (3,141593). Dat heeft de uitkomst 191. Daar neem je de wortel van, dat is 13,8, en dat doe je keer 2. Dan krijg je 27,6 en die diameter mag je aanhouden voor je springvorm. (Vraag me niet naar de logica achter deze formule, ik haalde zulke slechte cijfers voor wiskunde dat ik het vak na VWO3 geloosd heb). Ik gebruikte een springvorm van 28 centimeter en die was goed. Het spreekt voor zich dat mijn vriend met bovenstaande berekening een extra stuk taart had verdiend.
- Het originele recept staat op BBC Good Food.
Sanne
January 20, 2012 at 10:35 pm (12 years ago)Wat ziet dat er lekker uit en heel vers/vochtig (als je snapt wat ik bedoel;)).
Margriet
January 20, 2012 at 10:46 pm (12 years ago)Klopt! Dat is ook het bijzondere aan de cake, de textuur is heel anders dan een gewoon plakje roombotercake. Voor mij wel een reden om het bij 1 stukje te houden, ik kan er niet heel veel van op als het gebak aan de vochtige kant is. 🙂