Wat ik erg leuk vind om te doen, is pas tijdens het koken beslissen wat ik ga eten. Ook gisteren was het weer zover. Met de ingrediënten die ik nog in huis had besloot ik gaandeweg een pittige pasta te maken.
Ingrediënten voor 2 personen:
- blikje tomatenpuree 140 gram
- 1 paprika
- 1 ui
- 100 gram champignons
- 125 gram spekjes
- 300 gram vlinderpasta
- sambal badjak
Bereidingswijze:
Breng een pan water aan de kook, doe hier wat zout in en de vlinderpasta. Bak de spekjes aan in een pan en snij ondertussen de ui, paprika en champignons in stukjes. Als de spekjes klaar zijn mogen ze uit de pan. Bak de paprika, ui en champigons in de pan. Doe het blikje tomatenpuree in een maatbeker en doe er ongeveer 250 ml water bij.
Roer de tomatenpuree goed door het water zodat er een soort sausje ontstaat. Kruid de saus met zout en peper. Doe de tomatensaus in de pan bij de groenten en zet het vuur laag. Voeg de spekjes toe aan de saus. Kruid de tomatensaus op een manier die jij lekker vindt, ik koos voor basilicum, rozemarijn en bieslook. Blijf goed roeren.
Ik gaf de saus een flinke ‘kick’ met 2 theelepels sambal badjak. Als de pasta al dente is mag deze afgegoten worden. Voeg deze bij de tomatensaus en groenten en roer nogmaals goed door. Laat nog een minuutje in de pan zitten. Serveer de pasta met een geraspte kaas naar keuze; omdat ik een pittig gerecht had koos ik ook voor een pittige kaas, namelijk Cheddar.