Het was even stil hier, want we waren aan het genieten van een heerlijke vakantie in Beieren! Daarover komt nog een aparte post, want vanzelfsprekend hebben we hier en daar een taartje gegeten. 🙂
Na vakantie heb ik altijd bakkriebels van de inspiratie die ik opgedaan heb, dus ik ben alweer aan de slag gegaan thuis. Met een beetje geluk kan je nog heerlijke verse blauwe bessen in de supermarkt vinden, maar het seizoen loopt nu helaas toch wel op zijn einde. Hèt moment dus om nog één keer te genieten van een heerlijke Duitse kruimeltaart met blauwe bessen en advocaat.
Ingrediënten:
- 250 gram kristalsuiker
- 425 gram bloem
- 255 gram zachte roomboter
- 1 zakje vanillesuiker
- 3 eieren (m)
- half zakje bakpoeder
- 150 ml advocaat
- 250 gram blauwe bessen (vers of uit de diepvries)
- poedersuiker
Bereidingswijze:
Verwarm de oven voor om 175° Celsius. Neem 75 gram van de suiker, 150 gram bloem en 80 gram boter en kneed deze met de deeghaken van een mixer. Maak er vervolgens kruimels van met je handen. Zet de kruimels koud weg.
Roer in een beslagkom de resterende boter, suiker en vanillesuiker tot het romig is. Doe één voor één de eieren erbij. Meng het bakpoeder door de bloem.
Doe de bloem en advocaat afwisselend door het beslag en roer nog even door tot het een crèmige, egale massa is. Stop met kloppen en gebruik een houten lepel om voorzichtig de helft van de blauwe bessen door het beslag te doen.
Vet een springvorm van 26 cm in en bekleed deze eventueel met bakpapier. Giet het beslag in de vorm en strooi de resterende blauwe bessen over het beslag, samen met de kruimels. Bak de taart in ongeveer 45-55 minuten af. De taart is gaar als een satéprikker er droog uit komt.
Laat de taart afkoelen op een taartrooster en bestrooi de taart vlak voor serveren met poedersuiker, of serveer het met een toefje slagroom. Eet smakelijk!
Tips:
- Het originele recept vond ik hier. Daarin werd nog sinaasappelrasp door de kruimels gedaan, maar omdat ik geen sinaasappel in huis had, heb ik dit achterwege gelaten. Ik heb de sinaasappel niet gemist.
- Heb je een heteluchtoven, bak de taart dan op 150° Celsius af.
Marita
September 30, 2015 at 2:24 pm (8 years ago)Welkom thuis! Dit ziet er weer erg lekker uit!