In het Superdikke Taartenboek vond ik het recept voor een taart met Bailey’s. Een makkelijke taart om te maken, lekker zoet, en groot genoeg om er een fiks aantal stukken uit te snijden. Met wat aanpassingen was het recept helemaal naar mijn zin en daarom deel ik hem graag met jullie.

Ingrediënten:

  • 175 gram zachte roomboter
  • 150 gram kristalsuiker
  • 1 zakje vanillesuiker
  • 1 snufje zout
  • 4 eieren (m)
  • 300 gram zelfrijzend bakmeel
  • 150 milliliter volle yoghurt
  • 75 milliliter Bailey’s (+ 5 eetlepels voor de room)
  • 100 gram pure chocoladevlokken
  • 100 gram nougatine of stukjes hazelnoot
  • 200 milliliter slagroom
  • 25 gram poedersuiker
  • 1 zakje Klop-Fix

Bereidingswijze:
Bekleed de bodem van een springvorm van 26 cm met bakpapier, en beboter en bebloem de zijkanten. Verwarm de oven voor op 175° Celsius. Klop de boter, suiker, vanillesuiker en zout crèmig. Klop vervolgens de eieren er één voor één door. Om en om yoghurt, meel en Bailey’s bij het mengsel voegen. Klop niet te lang door. Spatel er vervolgens 75 gram chocoladevlokken door en 75 gram nougatine / stukjes hazelnoot (de rest is voor de decoratie).
Doe het beslag in de springvorm en bak de taart in ongeveer 40 tot 45 minuten af, tot een satéprikker er schoon uit komt. Laat de taart volledig afkoelen. Klop de slagroom stijf met de poedersuiker en de Klop-Fix. Roer er 5 eetlepels Bailey’s één voor één doorheen. Smeer dit op de afgekoelde (!) taart en bestrooi deze vervolgens met de resterende vlokken en nougatine. Eet smakelijk!


Tips:

  • Nougatine  (ook wel hazelnoot-krokant genoemd) is te vinden bij de bakspulletjes in de supermarkt. Heb je dit niet in huis, dan kan je ook hazelnoten roosteren en deze in stukjes breken. Dat laatste heb ik gedaan. Bij nougatine krijgt je taart een smaak die meer richting caramel gaat. De hazelnoten zorgen weer voor een notigere smaak.
  • Geen chocoladevlokken in huis? Je kan chocolade raspen van een reep, of hagelslag gebruiken.
  • In het originele recept werd 2 keer zoveel slagroom gebruikt. Dat was me te veel van het goede, de taart wordt dan wel erg machtig. De helft is meer dan genoeg, zoals je ziet zit er een flinke laag op.
  • Lekker met een glaasje Bailey’s!
Print Friendly, PDF & Email

4 Comments on Hazelnoottaart met Bailey’s

  1. Blondie
    April 18, 2012 at 11:58 am (11 years ago)

    Dit recept ga ik een keer voor mijn oom maken, hij is gek op Bailey’s.

    Reply
  2. Sanne
    April 18, 2012 at 12:05 pm (11 years ago)

    Ziet er heerlijk en mooi uit! Ik vond Baileys altijd erg lekker, nu drink ik niet meer, dus dit is vast een goede compensatie:)

    Reply
  3. Amy
    October 31, 2012 at 3:19 pm (11 years ago)

    Ik heb de taart twee keer gebakken, en het deeg smaakt werkelijk goddelijk!
    De keuken ruikt heerlijk, als de taart in de oven staat… maar tijdens het eten van de taart is de Baileys smaak bijna verdwenen (en had er 2e keer nog wel meer in gedaan).
    Ik heb toen het stuk cake nog maar in de Baileys gedoopt, maar wat doe ik verkeerd?

    Reply
    • Margriet
      October 31, 2012 at 7:56 pm (11 years ago)

      Hoi Amy.
      Ik denk niet dat je iets verkeerd doet hoor, de smaak vervliegt een beetje door het bakken.
      Wat ik wel eens doe met cake en taart: als ‘ie afgekoeld is na het bakken kleine gaatjes prikken met een satéprikker, en de cake dan besprenkelen met likeur, in dit geval dus Bailey’s. De cake drinkt dan die likeur op en het trekt er lekker in. Dit proces kan je een paar keer herhalen, en van de gaatjes zie je niets door de laag room er bovenop.
      Ik heb voor je gekeken of er misschien Bailey’s-essence is. Als je dat door het beslag mengt in druppeltjes, zou de Bailey’s-smaak sterker moeten zijn. Eerst vond ik alleen Amerikaanse en Australische webshops die het verkopen, maar ik vond later alsnog een Nederlandse website: http://www.cookandco.nl/product/Irish-Cream-Siroop-25cl.aspx Ik wil daar wel eens mee experimenteren.
      Monin heeft trouwens ook een siroop die ‘Irish Cream’ heet. Die ken ik zelf nog niet maar wil ik ook wel testen. De Monin-siropen die ik ken hebben doorgaans een lekkere, stevige smaak. Ze zijn gewoon in Nederland verkrijgbaar bij koffiewinkels.
      Wat je ook nog zou kunnen doen, is een ander merk gebruiken. Ik gebruik regelmatig ‘Irish Cream’ van de Lidl in plaats van de officiële Bailey’s, en de smaak daarvan is iets scherper. Wellicht blijft die smaak wel meer overeind na het bakken. Hopelijk heb je wat aan de tips!

      Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *