Eigenlijk is het grappig hoe eenvoudig het is om pannenkoeken te maken. De ingrediënten kosten weinig en heel veel moeite is het ook niet echt. Er zijn weliswaar kant-en-klare pannenkoekmixen te koop maar het is leuker, lekkerder en goedkoper om het zelf te doen.

Dit is mijn basisrecept voor pannekoeken.

Ingrediënten voor ongeveer 8 stuks:

  • 200 gram bloem
  • 2 eieren
  • 500 ml melk
  • mespuntje zout
  • roomboter

Benodigdheden:

  • mengkom
  • garde
  • koekenpan
  • soeppan
  • soeplepel
  • bord

Bereiding:

Vul een grote soeppan met water en breng dit aan de kook. Leg hier een bord op. Straks leg je hier de pannenkoeken op om ze warm te houden.
Doe de bloem in de mengkom en roer dit met het zout. Breek de eieren boven de bloem, voeg een scheutje melk toe en roer dit met een garde glad. Voeg steeds een scheutje melk toe en roer opnieuw glad, op deze manier krijg je klontvrij beslag. Zet het beslag even aan de kant en laat een klontje boter in de koekenpan smelten. Als de boter gesmolten is, vul dan de soeplepel met beslag en schep dit in de koekenpan. Zorg ervoor dat je pannenkoeken niet te dik worden. De pannenkoek is klaar om gekeerd te worden als de bovenkant er niet meer nat uit ziet.

Variatietips:

  • Voor zoete pannenkoeken kan je suiker, kaneel, vanille of honing toevoegen aan het beslag.
  • Probeer eens extra ingrediënten als plakjes kaas, ontbijtspek, ui, champignons, rozijnen, stukjes appel of banaan.
  • Serveer de pannenkoek eens met een bolletje roomijs!
Print Friendly, PDF & Email

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *